Medinah Power LHBS-135W-40K-DV2-NA-F-WHHM-4 Linear High Bay, 135W, 4000K
- Part #:LHBS-135W-40K-DV2-NA-F-WHHM-4
- Condition:Brand New






Description
Features:
- Linear High Bay Series, 135W, 4000K
- Light Up High Spaces
- 120 - 277V
- 0-10V Dimming
- Easy Install
- Wide Angle Optics
- Versatile Mounting Ceiling
- Field Maintainable
⚠️ Attention CA Residents: Prop 65 Warning
- Specification Sheet
- Manuals/Tutorials
- You May Also Like
- Your Recently Viewed
- Reviews
- Q&A
Technical details
| Light Output | 21,000 Lumens |
| Wattage | 135W |
| Replaces | 1000W MH |
| Efficacy | Up to 150 LPW |
| CRI | 80 |
| Input Voltage | 120 - 277V |
| CCT Options | 4000K |
| Finish Color | White |
| Mounting Type | Chain Suspension Mount |
Specification Sheet
Manuals/Tutorials
Questions & AnswersHave a Product Question?
Reviews
Leave a review of this product!
If you've used this product, please leave a review to tell us and other customers what you thought about it. Get paid up to $16 for submitting one of the first text, photo, or video reviews for this item. Please contact us for more details.
Write a text review
Earn $2.00Post a product photo
Earn $4.00Post a product video
Earn $10.00

