Medinah Power LHB-165T215W-3CCT-DV2-WH Linear High Bay, Wattage and CCT Selectable, 165 - 215W
- Part #:LHB-165T215W-3CCT-DV2-WH
- Condition:Brand New






Description
Features:
- Linear High Bay - Wattage and CCT Selectable, 165-215W
- 120-277V
- 0-10V Dimming
- Easy Install
- Wide Angle Optics
- Versatile Mounting Ceiling
- Field Maintainable
- White CCT Selectable
- UL Listed
- DLC 5.1 Premium
⚠️ Attention CA Residents: Prop 65 Warning
- Specification Sheet
- Manuals/Tutorials
- You May Also Like
- Your Recently Viewed
- Reviews
- Q&A
Technical details
| Light Output | 24,750 - 32,500 Lumens |
| Wattage | 165 - 215W |
| Replaces | 1000W MH |
| Efficacy | Up to 196 LPW |
| CRI | 80 |
| Input Voltage | 120 - 277V |
| CCT Options | 3500K, 4000K, 5000K |
| Finish Color | White |
| Mounting Type | Suspension Mount |
Specification Sheet
Manuals/Tutorials
Questions & AnswersHave a Product Question?
Reviews
Leave a review of this product!
If you've used this product, please leave a review to tell us and other customers what you thought about it. Get paid up to $16 for submitting one of the first text, photo, or video reviews for this item. Please contact us for more details.
Write a text review
Earn $2.00Post a product photo
Earn $4.00Post a product video
Earn $10.00

