Medinah Power MWP-15T30W-3CCT-DV2-PC-CL-WH MWP Overdoor Wall Pack, Wattage and CCT Selectable, 15 / 25 / 30W, White
- Part #:MWP-15T30W-3CCT-DV2-PC-CL-WH
- Condition:Brand New






Description
Experience precision illumination in compact form with Color Selectable Mini wall pack Overdoor - engineered for small spaces, designed for maximum impact.
Features:
- MWP Overdoor Wall Pack - Wattage and CCT Selectable, 15 / 25 / 30W
- Colorful brilliance, compact design, lighting redefined!
- 0-10V Dimming
- 120-277V
- Easy Install
- Integral Photocell
- Weatherproof
- White CCT Selectable
- Lumen & Watt Selectable
⚠️ Attention CA Residents: Prop 65 Warning
- Specification Sheet
- Manuals/Tutorials
- You May Also Like
- Your Recently Viewed
- Reviews
- Q&A
Technical details
| Light Output | 2025 - 4050 Lumens |
| Wattage | 15 - 30 W |
| Replaces | Up to 150W MH |
| Efficacy | Up to 135 LPW |
| CRI | 80 |
| CCT Options | 3000K, 4000K, 5000K |
| Finish Color | White |
| Mounting Type | Wall Mount |
| IP Rating | Wet Location |
Specification Sheet
Manuals/Tutorials
Questions & AnswersHave a Product Question?
Reviews
Leave a review of this product!
If you've used this product, please leave a review to tell us and other customers what you thought about it. Get paid up to $16 for submitting one of the first text, photo, or video reviews for this item. Please contact us for more details.
Write a text review
Earn $2.00Post a product photo
Earn $4.00Post a product video
Earn $10.00

