Medinah Power FSNX15-5CCT-WH Fusion Series Flood / Wall Light, 15W, CCT Selectable, White
- Part #:FSNX15-5CCT-WH
- Model #:Fusion Series
- Condition:Brand New



Description
Experience powerful, efficient, and stunning lighting like never before.
Features:
- Fusion Series Flood / Wall Light, 15W, CCT Selectable, White
- Powerful, efficient, stunning
- Easy Install
- Wide Angle Optics
- Diecast
- 0-10V Dimming
- 120V Only
- Remote Control
- White CCT Selectable
- CULUS Listed
- Wet Rated
⚠️ Attention CA Residents: Prop 65 Warning
- Specification Sheet
- Manuals/Tutorials
- You May Also Like
- Your Recently Viewed
- Reviews
- Q&A
Technical details
| Light Output | 1650 Lumens |
| Wattage | 15W |
| Replaces | 250W MH |
| Efficacy | Up to 107 LPW |
| CRI | 70 |
| CCT Options | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K |
| Finish Color | White |
| Mounting Type | Wall Mount, Flood Mount, Eave Mount |
| IP Rating | Wet Location |
Specification Sheet
Manuals/Tutorials
Questions & AnswersHave a Product Question?
Reviews
Leave a review of this product!
If you've used this product, please leave a review to tell us and other customers what you thought about it. Get paid up to $16 for submitting one of the first text, photo, or video reviews for this item. Please contact us for more details.
Write a text review
Earn $2.00Post a product photo
Earn $4.00Post a product video
Earn $10.00

