Medinah Power DPS-24-U-P-S-ET-4 LED Backlit Panel, 2' x 4', 3 CCT Selectable, with 12V AUX
- Part #:DPS-24-U-P-S-ET-4
- Condition:Brand New






Description
Features:
- LED Backlit Panel Series, 2 x 4, 3 CCT Selectable, with 12V AUX
- Perfect blend of efficiency and ambiance
- 120 - 277V
- 0 - 10V Dimming
- Easy Install
- Wide Angle Optics
- Field Maintainable
- Lumen & Watt Selectable
- White CCT Selectable
- CULUS Rated
- DLC Premium
⚠️ Attention CA Residents: Prop 65 Warning
- Specification Sheet
- Manuals/Tutorials
- You May Also Like
- Your Recently Viewed
- Reviews
- Q&A
Technical details
| Light Output | 3750 - 5000 Lumens |
| Wattage | 30 / 35 / 40W |
| Replaces | 150W MH |
| Efficacy | Up to 125 LPW |
| CRI | 80 |
| CCT Options | 3500K, 4000K, 5000K |
| Finish Color | White |
| Mounting Type | T-Grid, Suspension Mount, Surface Mount |
| Input Voltage | 120 - 277V |
Specification Sheet
Manuals/Tutorials
Questions & AnswersHave a Product Question?
Reviews
Leave a review of this product!
If you've used this product, please leave a review to tell us and other customers what you thought about it. Get paid up to $16 for submitting one of the first text, photo, or video reviews for this item. Please contact us for more details.
Write a text review
Earn $2.00Post a product photo
Earn $4.00Post a product video
Earn $10.00

