Medinah Power DPS-22-U-P-15T35-5CCT LED Backlit Panel, 2' x 2', 5 Wattage and 5 CCT Selectable
- Part #:DPS-22-U-P-15T35-5CCT
- Condition:Brand New






Description
LED Backlit Panel, 2 x 2, 5 Wattage & 5 CCT SelectableRevitalize your space effortlessly with an LED backlit panel light, featuring five selectable colors to suit any ambiance.
Features:
- Endless light
- Infinite hues
- 120-277V
- 0-10V Dimming
- Easy Install
- Field Maintainable
- Lumen & Watt Selectable
- White CCT Selectable
- ETL Rated
- DLC Premium
⚠️ Attention CA Residents: Prop 65 Warning
- Specification Sheet
- Manuals/Tutorials
- You May Also Like
- Your Recently Viewed
- Reviews
- Q&A
Technical details
| Light Output | 1875 - 4375 Lumens |
| Wattage | 15 - 35W |
| Replaces | 150W MH |
| Efficacy | Up to 125 LPW |
| CRI | 80 |
| CCT Options | 3000K, 3500K, 4000K, 5000K, 6500K |
| Finish Color | White |
| Mounting Type | T-Grid, Suspension Mount, Surface Mount |
| Input Voltage | 120 - 277V |
Specification Sheet
Manuals/Tutorials
Questions & AnswersHave a Product Question?
Reviews
Leave a review of this product!
If you've used this product, please leave a review to tell us and other customers what you thought about it. Get paid up to $16 for submitting one of the first text, photo, or video reviews for this item. Please contact us for more details.
Write a text review
Earn $2.00Post a product photo
Earn $4.00Post a product video
Earn $10.00

