Medinah Power ARLL-200W-50K-DV2-PC-T3-BZ ARL Area Light, 200W, 5000K
- Part #:ARLL-200W-50K-DV2-PC-T3-BZ
- Condition:Brand New






Description
Features:
- ARL Area Light, 200W, 5000K
- Next-gen performance at outstanding value
- Easy Install
- Wide Angle Optics
- Diecast
- Integral Photocell
- 0-10V Dimming
- Versatile Mounting Pole
- Wet-Rated
- Type 3 Distribution
- Intergral Photocell
- UL Listed
- DLC Premium
⚠️ Attention CA Residents: Prop 65 Warning
- Specification Sheet
- Manuals/Tutorials
- You May Also Like
- Your Recently Viewed
- Reviews
- Q&A
Technical details
| Light Output | 28,000 Lumens |
| Wattage | 200W |
| Replaces | Up to 400W MH |
| Efficacy | Up to 145 LPW |
| Input Voltage | 120 - 277V |
| CRI | 70 |
| CCT Options | 4000K, 5000K |
| Finish Color | Bronze |
| Mounting Type | Direct Arm Mount, Universal Mount, Trunnion Mount, Yoke Mount, Slip-fitter Mount (Sold Separately) |
| IP Rating | Wet Location |
Specification Sheet
Manuals/Tutorials
Questions & AnswersHave a Product Question?
Reviews
Leave a review of this product!
If you've used this product, please leave a review to tell us and other customers what you thought about it. Get paid up to $16 for submitting one of the first text, photo, or video reviews for this item. Please contact us for more details.
Write a text review
Earn $2.00Post a product photo
Earn $4.00Post a product video
Earn $10.00

