Medinah Power ACW-30T60W-3CCT-DV2-PC-BZ ACW Series Cut-Off Adjustable Wall Pack, Wattage and CCT Selectable, 30 / 40 / 50 / 60W
- Part #:ACW-30T60W-3CCT-DV2-PC-BZ
- Model #:ACW Series
- Condition:Brand New






Description
Direct light where it's needed with Adjustable Cutoff Wall Pack, featuring a 0°- 45° beam angle, selectable color temperatures, and rugged, energy-efficient performance.
Features:
- ACW Series Cut-Off Adjustable Wall Pack - Wattage and CCT Selectable, 30 / 40 / 50 / 60W
- Adjustable Cutoff Wall Pack with color-selectable output and energy-efficient performance.
- Easy Install
- Wide Angle Optics
- Diecast
- Integral Photocell
- 0-10V Dimming
- White CCT Selectable
- Lumen & Watt Selectable
- ETL Listed
- DLC 5.1 Premium
⚠️ Attention CA Residents: Prop 65 Warning
- Specification Sheet
- Manuals/Tutorials
- You May Also Like
- Your Recently Viewed
- Reviews
- Q&A
Technical details
| Light Output | 4,500 - 9,000 Lumens |
| Wattage | 30 - 60W |
| Replaces | Up to 200W MH |
| Efficacy | Up to 150 LPW |
| CRI | 80 |
| CCT Options | 3000K, 4000K, 5000K |
| Finish Color | Bronze |
| Mounting Type | Wall Mount |
| IP Rating | Wet Location |
Specification Sheet
Manuals/Tutorials
Questions & AnswersHave a Product Question?
Reviews
Leave a review of this product!
If you've used this product, please leave a review to tell us and other customers what you thought about it. Get paid up to $16 for submitting one of the first text, photo, or video reviews for this item. Please contact us for more details.
Write a text review
Earn $2.00Post a product photo
Earn $4.00Post a product video
Earn $10.00

